ДП "Одеський порт"

ЩО Є ДП «ОДЕСЬКИЙ ПОРТ»

У сучасному вигляді Державне підприємство «Одеський порт» існує з червня 2013 року. 6 років тому згідно з Законом України про морські порти, що вимагав розмежування адміністративних і господарчих функцій, з ДП «Одеський морський торговий порт» були виділені стратегічні об'єкти і структури, які на правах філії увійшли до складу ДП «АМПУ». Всі об'єкти і служби, за винятком переданих, складають ДП «Одеський порт».

Підприємство безпосередньо підпорядковане Міністерству інфраструктури України. Зона відповідальності – розпорядження об'єктами нерухомого фонду, складськими територіями, надання буксирних і транспортних послуг, а також надання послуг з ремонту та обслуговування флоту та підйомно-транспортного устаткування.

Основними підрозділами ДП «Одеський порт» є:

Портовий флот, у складі якого 16 буксирів різної потужності та класу і допоміжні судна, виконує буксирно-кантовочні і швартові операції, льодова проводку суден в акваторії Одеського порту, міжпортові буксирування, екскортування та забезпечення безпеки суден-газовозів і танкерів. На портовий флот покладені функції гасіння пожеж з боку моря, забезпечення безпеки суден-газовозів і аварійно-рятувальних робіт на морі.

Служба механізації, що відповідає за експлуатацію кранів та іншого підйомно-транспортного устаткування, технологічного оснащення для перевалки вантажів, вантажозахватних пристосувань.

ВСП «Судноверф «Україна»- судноремонтний завод (в минулому СРЗ-1), потужності якого дозволяють ремонтувати судна всіх типів водотоннажністю до 30 тис. тонн. У складі доково-комплексний та корпусний цехи, два плавучих дока.

Несамохідна майстерня (ПСМ-650) – являє собою комплекс з двох плавучих судноремонтних майстерень. Має можливості з докування суден водотонажністю до 100 тонн. Крім ремонту і обслуговування флоту, ремонтує кранову техніку, електродвигуни, трансформатори, пожежне та зварювальне устаткування, надає технічні послуги різного характеру.

Автобаза – виконує вантажні і пасажирські перевозки в інтересах підприємства та компаній і організацій, що ведуть свою діяльність на території порту, діагностику, ремонт та обслуговування автотранспортної техніки.

Навчальний центр –  виконує функції з підготовки і перепідготовки кадрів портових та морських професій. Перелік включає більше 45 спеціальностей. Учбово-матеріальна база складається з оснащених за останнім словом класів та полігонів. Навчання проходить також у лабораторіях,  майстернях підрозділів ДП «Одеський порт» (судноверфі «Україна», плавмайстерні ПСМ-650, інш.) та на суднах портового флоту ДП «Одеський порт».

Спорткомплекс – має розвинену базу для занять різними видами спорту та оздоровчої фізкультури.


На балансі ДП «Одеський порт» також знаходяться такі непрофільні об'єкти, як Музей морського флоту України, частина готельного комплексу «Одеса», аквапарк «Посейдон» у Чабанці, два дитячих табори: «Юний моряк» та «Юний судноремонтник», ПВК «Чабанка»