Перевалка вантажів

Контейнери

Контейнери – вантажопотік, що найдинамічніше розвивається в Одеському порту. Щорічний приріст контейнерообігу порту – понад 35%. З нами працюють більше 30 контейнерних ліній, у тому числі в порт заходять судна таких лідерів контейнерних перевезень, як «Maersk Line», «ZIM», «CMA-CGM», «Mediterranean Shipping Company SA», «Black Sea Container Line», «EMES Shipping & Transport Ltd.», «United Feeder Services Ltd.», «K-LINE», «MCLFeeders Ltd.», «Bulcon», «X-PRESS Container Line Ltd.» Одеський порт став базовим для суден океанської лінії «Bosphorus Express» компанії «CMA-CGM» в Україні. На території контейнерних терміналів діє спрощений порядок митного оформлення вантажів – зона «трансшипменту». Діяльність такого роду широко поширена в портах Західної Європи.

Одеський порт приймає контейнеровози завдовжки до 300 м, такі як CMA CGM NERVAL, MAERSK LA PAZ, MAERSK DHAHRAN та ін.

Одеський порт приймає до перевантаження 20, 40 і 45-футові навантажені і порожні контейнери, а також рефрижераторні контейнери. Потужності контейнерних терміналів дозволяють перевантажувати більше 1 млн TEU на рік.

Досягнута інтенсивність вантажних робіт на одну технологічну лінію – 23-26 контейнерів на годину.

Нашими партнерами і операторами контейнерних терміналів є дочірнє підприємство «ГПК – Україна» (засновник – Hamburg Port Consulting GmbH) і ТОВ «Бруклін-Київ Порт».

На території порту надаються послуги зі стафування / розстафування вантажів до/з контейнерів.

Для отримання можливості роботи в Одеському порту і перевантаження контейнерів вам необхідно укласти договір на експедирування вантажів або звернутися до операторів контейнерних терминалів «ГПК –Україна» або «Бруклін-Київ Порт».

0023

Олії й жири

Олійний комплекс Одеського порту призначений для перевалки експортно-імпортних рослинних і тропічних олій, а також різних жирів наливом. Перевантажуються пальмові олії та іх фракції, кокосова, соєва, ріпакова, соняшникова олії. Потужність – 360 тис. тонн на рік. Загальна місткість ємностей – 45 тис. куб. м. Ємності обладнані підігрівом для пройму «застигаючих» олій. Інтенсивність навантаження на залізничний транспорт – 40 вагонів на добу. Інтенсивність обробки танкерів перевищує 320 куб. м/час.

Компанія ДП «Приста-Ойл Україна» переорієнтується с перевантаження технічних олій на перевантаження рослинних.

Партнером Одеського порту з перевалки рослинних і пальмових олій є ТОВ «Одеський портовий виробничо-перевалочний комплекс». Для можливості перевалки олій в Одеському порту вам необхідно укласти договір на експедирування вантажів або звернутися у ТОВ «Одеський портовий виробничо-перевалочний комплекс» або ДП «Пріста-Ойл Україна».

0030

Металопродукція

Перевалка металу є одним із пріоритетних напрямків роботи порту. Переробка металопродукції здійснюється на 18 універсальних причалах порту. Нині потужності порту дозволяють забезпечити перевалку більше 9 млн тонн металу на рік.

Перевалкою металопродукції на території порту займаються стивідорні компанії ІП «Металзюкрейн Корп. Лтд.», СП «Новолог», ТОВ «Новотех-Термінал», ТОВ «УНСК», ТОВ «Бруклін-Київ».

Відкриті складські площі для зберігання металів становлять 150 тис. кв. м і забезпечують одночасне зберігання до 1 млн тонн металовантажів. На території критих складів площею 18 тис. кв. м можна розмістити до 40 тис. тонн металопродукції. Є й склад-навіс площею 620 кв. м.

Для збільшення інтенсивності вантажно-розвантажувальних робіт розроблені і використовуються передові технології, що дозволяють досягти високої інтенсивності обробки суден і збереження вантажу.

Одним sз перспективних напрямків роботи порту є стафування довгомірних і великовагових вантажів у контейнери з використанням новітніх розробок і сучасних вантажозахватних пристроїв.

Для отримання можливості роботи в Одеському порту та перевантаження металопродукції вам необхідно укласти договір на експедирування вантажів.

0031

Навалочні вантажі

Потік навалочних вантажів в Одеському порту становлять руда, залізорудний концентрат, окатиші, чавун у чушках. Також порт має можливість обробки імпортної марганцевої руди.

Технологічно можливі зберігання та перевантаження переважно навалочних вантажів на одному причалі Одеського порту. Перевалку залізорудного концентрату здійснює компанія ТОВ «Олімпекс-Купе», ТОВ «Бруклін-Київ», СП «Новолог», чавун обробляється СК ПІІ «Металзюкрайн Корп. ЛТД », СП «Новолог «і ТОВ «Новотех-Термінал».

Застосування сучасних технологій забезпечує високу норму перевантаження.

Для перевантаження навалочних вантажів використовуються технологічні схеми із застосуванням парашутів вантажопідйомністю 30 тонн, магнітів і грейферного варіанту.

Для стафірування навалочних вантажів у контейнери, зокрема феросплавів і чавуну, використовуються спеціально розроблені перевантажувальні засоби.

Для отримання можливості роботи з Одеським портом і перевантаження навалочних вантажів вам необхідно укласти договір на експедирування вантажів.

0032

Насипні вантажі

На території порту знаходяться елеватори і зернові склади, сумарний обсяг яких дозволяє одночасно зберігати понад 500 тис. тонн зерна.

У порту зернові вантажі перевантажуються на 12 причалах, в тому числі на 7 причалах за «прямим» варіантом. Технічні можливості дозволяють перевантажувати зерно через елеватори за допомогою суднонавантажувальної машини, через склади способом нахилу контейнерів. Розроблено технологію стафування зернових вантажів у великотоннажні контейнери за допомогою зернової установки шнекового типу.

Довжина причалів дозволяє приймати судна вантажопідйомністю 100 тис. тонн, завдовжки до 255 м і осадкою до 13,0 м. Пропускна здатність – до 6,0 млн тонн зернових на рік.

Спеціалізований комплекс з перевалки цукру-сирцю дозволяє перевантажувати більше 1,5 млн тонн на рік. Параметри причалів №46 і №47 дозволяють обробляти судна типу «HANDYMAX».

У порту перевалку зернових вантажів здійснюють ІП «Металзюкрайн Корп. Лтд.», ТОВ «Олімпекс Купе Інт.», ТОВ «Бруклін-Київ», «ГПК-Україна» (в контейнерах), СП «НОВОЛОГ», ТОВ «Новотех-Термінал».

Застосування сучасних технологій забезпечує високу норму навантаження, якісне і своєчасне виконання робіт.

Для отримання можливості роботи в Одеському порту та перевантаження насипних вантажів вам необхідно укласти договір на експедирування вантажів.

0033

Нафта, нафтопродукти і газ

Нафторайон Одеського морського торгового порту спільно з нафтобазами ВАТ «Ексімнафтопродукт», ВАТ «Одеснафтопродукт», ЗАТ «Синтез-Ойл» і комплексом із перевантаження скрапленого газу ТОВ «Укрлоудсистем» забезпечує перевалку нафти, всіх видів експортно-імпортних нафтопродуктів (бензин, вакуумний газойль, мазут, дизельне паливо) і скрапленого вуглеводневого газу.

Причали нафторайону і підхідні канали до них дозволяють приймати під обробку танкери вантажопідйомністю від 1,0 тис. тонн до 90 тис. тонн, завдовжки до 250 м і осадкою до 12,5 м.

Всі причали універсальні і дозволяють перевалювати всі види нафтопродуктів (як експортних, так і імпортних).

Перевалка нафтовантажів здійснюється спеціалізованими трубопроводами, що зв'язують причали з технологічними резервуарами нафтобаз, що мають таку ємність за видами нафтопродуктів:

 • нафта (темна, світла) – 235,0 тис. куб.м,
 • мазут, вакуумний газойль – 369,0 тис. куб.м,
 • дизельне пальне – 110,0 тис. куб.м,
 • бензин – 27,0 тис. куб.м.

Резервуари для зберігання дозволяють одночасно зберігати 534 тис. куб. м темних і 122 тис. куб. м світлих нафтопродуктів.

Бази обладнані під'їзними залізничними коліями й естакадами для наливання і зливу цистерн, а також насосними станціями.

Нафта і нафтопродукти перевантажуються за допомогою нового сучасного обладнання, що гарантує безпеку довкілля і високу швидкість і якість обробки танкерів.

Інтенсивність наливу/зливу для світлих нафтопродуктів становить від 500 т/год до 1000 т/год, для темних нафтопродуктів – від 600 т/год до 2500 т/год.

Причали № 4, 7 нафторайону, обладнані під навантаження скрапленого газу (пропан, бутан та їх суміші), разом із резервуарним парком місткістю 6 тис. куб. м, розташованим за 3 км від нафтогавані, складають єдиний газовий термінал, який розрахований на перевалку до 700 тис. тонн скрапленого газу на рік.

Приймаються під обробку судна-газовози вантажопідйомністю до 10 тис. тонн, завдовжки до 140 м і осадкою до 9,8 м. Середня швидкість наливу скрапленого газу становить 150-200 тонн/год.

Для можливості перевалки нафтоналивних вантажів вам необхідно подати заявку на нафтогазовий термінал або укласти договір відповідної форми.

Рефрижераторні вантажі

На причалах порту перевантажуються швидкопсувні вантажі. Овочі, фрукти, м'ясо, риба і морепродукти в охолодженому і замороженому вигляді надходять у порт на рефрижераторних суднах і в рефрижераторних контейнерах і вивозяться з порту автотранспортом і залізницею.

Зберігання рефрижераторних вантажів забезпечують складські приміщення ВАТ «Одеський портовий холодильник» загальним об'ємом 13,5 тис. тонн плодово-овочевих вантажів (t = +5...+14°C) і вантажів глибокої заморозки (до t = -24°C), а також майданчики для підключення 400 рефконтейнерів на території «ГПК-Україна» і 330 рефконтейнерів на території «Бруклін-Київ Порт».

Для отримання можливості роботи з Одеським портом і перевантаження швидкопсувних вантажів вам необхідно укласти договір на експедирування вантажів.

Технічні оливи

У 2004 р на території вільної економічної зони «Порто-франко» Одеського морського торгового порту введено в експлуатацію комплекс з перевалки, зберігання і додаткової обробки технічних олив болгарської фірми «PRISTA-OIL».

Потужність терміналу становить понад 180 тис. тонн олив на рік. Ємності дозволяють зберігати одночасно 10 тис. куб. м олив. Термінал може обробляти танкери водотоннажністю до 6000 тонн. Продуктивність насосів – 150 куб.м/год з можливістю роботи в реверсному режимі.

Технологічні операції, здійснювані на терміналі:

 • вивантаження базових олив із залізничних цистерн;
 • вивантаження базових олив з судна;
 • нагрів базових олив і випарювання води до нормативних значень;
 • внутрішньопортове експедирування;
 • завантаження базових олив на судно;
 • завантаження базових олив у залізничні цистерни.

Основна номенклатура перевантажуваних олив – продукція спеціалізованих підприємств нафтохімічної промисловості України, Росії, Білорусі до країн Середземномор'я та Балканського півострова. Термінал має можливість перевантажувати таки типи парафінових базових олив: SN 150, SN 350, SN 500, SN 900, BS-150.

Потужність терміналу:

 • загальна – 10 000 куб.м;
 • 8 резервуарів ємністю 1000 куб. м;
 • 3 резервуари ємністю 200 куб. м;
 • 4 резервуари ємністю 600 куб. м.

Для можливості перевалки базових олив в Одеському порту вам необхідно укласти договір або звернутися до ДП «Приста-Ойл Україна».