Олексій Мясковський прокоментував ситуацію, пов'язану з обшуками на підприємстві.

лютий 20

19 лютого, близько 8:30 годин, на територію підприємства зайшли представники Служби безпеки України. Слідчі дії пов'язані з кримінальною справою про здачу в оренду буксирів протягом 2017-2019 років.

Справа розслідується за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу – зловживання владою.

-Йдеться про так звану “буксирну справу”. А саме про те, що протягом цих років, фірмами-орендарями, використовувались буксири підприємства за умови почасової оренди. Керівництво порту затвердило для компаній - конкурентів розцінки, які були в десятки разів нижчі від діючих тарифів. В результаті чого, фірми отримували значні прибутки, а держава несла збитки, - відзначив О. Мясковський.

На підтвердження цієї тези були приведені такі дані. Для проводки і постановки великого судна до причалу в середньому потрібно півтори -дві години роботи двох-трьох буксирів. Приватний підприємець платив портофлоту за використання його буксирів, виходячи з вартості години роботи одного буксира. Це близько 20 тис. грн, ($ 400 за один). Тобто, за дві години роботи трьох буксирів держпідприємство отримувало $2400, при тому, що судновласник сплачував приватній компанії 10 - 20 тис. доларів буксирного тарифу.

-З моменту, як я очолив підприємство в жовтні 2019 р., ця схема була повністю скасована. Більш того, ми підіймали “буксирне питання” на різних рівнях у тому числі перед профільнім міністерством. Додам тільки, що починаючи з 2016 р. доля робіт, які виконував портофлот підприємства впала зі 100% до 8% у 2019 р. І на даний час, не зважаючи на всі наші зусилля, портофлот ще є збитковим підрозділом. Ми сподіваємось на справедливе розслідування та надаєм всю необхідну допомогу слідству, - підкреслив керівник ДП “ОМТП”.

Прес-служба ДП «ОМТП»