Автобаза. За рахунок раціонального використання матеріальних ресурсів і людського потенціалу

червень 02

5 місяців 2020 року автобаза ДП «Одеський порт» завершила з позитивним фінансовим результатом. На черговій робочій нараді керівник підприємства Олексій Мясковський відзначив стійке економічне положення автотранспортного підрозділу.

А ще недавно автобаза з великими труднощами зводила кінці з кінцями. На кінець минулого року доходи не покривали видатки - «Мінус» складав сотні тисяч гривень.

-Звичайно ми зробили все можливе, щоб збільшити доходи, та економити на видатках, - каже начальник автобази Ігор Колотілов. - І чимале значення придаємо більш раціональному використанню внутрішніх ресурсів. Наприклад, чимало часу не експлуатувався через поломку потужний автопідйомник. А він нам вкрай необхідний, щоб піднімати мікроавтобуси. Спеціалізована фірма запросила за його ремонт дуже значну суму. Ми відремонтували його власними силами з вдвічі меншими затратами. 

Є на балансі автобази і автомобільна техніка, що не експлуатується. Наприклад, легковий автомобіль «ВАЗ 21112» кузов якого був у дуже поганому стані. Спеціалісти майстерні повністю відновили його. За інформацією начальника майстерні В’ячеслава Маргунова легковик 2004 року виробництва потребував заміни відповідальних частин кузова у тому числі несучих. Для цього довелось його розібрати, як кажуть, «до гвинтика». Зараз пройшовши антикорозійну обробку та зовнішнє і внутрішнє фарбування машина майже готова до експлуатації. Робота для неї вже є. І замість того, щоб стояти і іржавіти далі вона буде приносити прибуток.

Такий же об'єм зварних і демонтажних робіт виконаний і на мікроавтобусі «Toyota Hiace» 1999 року випуску. Крім того на ньому відремонтовано ходову і коробку переключення передач. Цей автомобіль очікує фарбування і зворотного монтажу. Зварювальники Сергій Барашков та Віталій Дурбала, слюсар Сергій Бірюков і слюсар він же маляр Олександр Матейшин обіцяють що мікроавтобус теж буде як новенький.

Отже задіяні матеріальні ресурси, що раніш не використовувались. До того ж більш повно розкрився потенціал людського ресурсу – спеціалістів автобази.

Зусилля спеціалістів майстерні приносять чималу економію, вважає начальник автобази, адже ремонт власними силами обійшовся автобазі набагато дешевше ніж така ж процедура на сторонній СТО.


Прес-служба ДП «Одеський порт».