Чорноморські порти прийняли рішення об'єднатися та підписали план дій на найближчі 3 роки

червень 08

Адміністрація Одеського порту виступила з ініціативою - об'єднати чорноморські порти для розробки єдиного продукту, який можна запропонувати круїзним лініях.

Цей проект, що отримав підтримку директора по Чорноморському регіону Теодора Патричі, був представлений зас начальника ОФ АМПУ Русланом Сахаутдіновим і начальником служби круїзної інфраструктури та зовнішніх зв'язків Олегом Фетисенко учасникам 52 Генасамблеї MedCruise, яка проводилася в Валетте (Мальта).

Проект підтримали представники портів Констанца (Румунія), Варна і Бургас (Болгарія). В результаті була створена робоча група, учасники якої підписали завірений президентом MedCruise Айраном Діасом Пастором план дій на найближчі 3 роки. План передбачає розробку та написання спільного листа до круїзних ліній, в якому буде міститися інформація про те, що в Чорноморському регіоні відсутні події, що негативно впливають на заход круїзних суден. Крім того, в листі заявлено, що інфраструктура чорноморських портів зможе прийняти будь-яке круїзне судно, в 2020-21 рр. планується повернення круїзних компаній на Чорне море.

Нагадаємо, що Чорноморський регіон найбільше постраждав через війну на сході нашої країни і ситуацію в Туреччині. В результаті практично повністю скасовані заходи круїзних лайнерів в Чорне море.

Проте, не дивлячись на відсутність круїзних лайнерів, адміністрація Одеського порту провела модернізацію морського вокзалу: відремонтовані внутрішні приміщення, облаштовано кінетичний фасад¸ аналогів якому немає в Україні. На пасажирському терміналі забезпечено високий рівень безпеки для пасажирів. І що не менш важливо, в порівнянні з минулим роком збільшилися суднозаходи в Одеський порт пасажирського флоту типу річка-море. На цих суднах здійснюють круїзи американці, німці, швейцарці. Як відзначають фахівці, це позитивний сигнал для відновлення заходів круїзних лайнерів в Одеський порт.

- Ми були ініціаторами об'єднання всіх портів Чорноморського регіону для створення спільного продукту, здатного відродити круїзне судноплавство на Чорному морі. Як показала практика, круїзним компаніям невигідно заходити тільки в Одесу: зазвичай необхідні заходи в кілька портів. У свою чергу пасажирам цікаво подивитися не тільки Одесу, але весь регіон, Радує, що представники портів Варна, Констанца, Бургас підтримали нас. Був підписаний спільний документ - план дій. Оскільки наш порт був ініціатором об'єднання зусиль всіх чорноморських портів, в цьому документі зазначено, що у вересні 2018 року в Одесі відбудеться зустріч представників цих портів, щоб розробити програму, виробити механізм взаємодії, - прокоментував начальник адміністрації Одеського порту Ігор Ткачук.

- Те, що Чорноморський регіон цікавий для круїзних компаній, - зазначив Р.Сахаутдінов, - свідчить рішення ради асоціації про те, що 53 Генасамблея MedCruise, яка намічена на 2021 р , пройде у Варні. Такий статусний захід вдруге проводиться в містах Чорного моря: в 2016 р Генасамблея MedCruise проходила в Одесі.

ДОВІДКА. MedCruise - найбільша в світі асоціація, яка об'єднує круїзні порти Середземного і сусідніх з ним морів, а також компанії, що формують політику на круїзному ринку. З кожним роком MedCruise поповнюється новими членами. Так, за останніми даними у 2017 році в склад асоціації було прийнято близько 15 портів.