Кожен український моряк може отримати послуги з дипломування через дію

серпень 28

Відкриваємо послуги з дипломування через портал Дія для кожного українського моряка. Бета-тестування послуг завершено. 250 моряків брали участь і допомагали нам відшліфувати кожну деталь.

За час тестування видано 46 кваліфікаційних документів, понад 200 моряків записалися на кваліфікаційний іспит (CES 6.0).

У рамках реформи дипломування моряків ми повністю змінили формат отримання послуг – моряк з будь-якої точки світу може швидко та без контакту з посадовцями отримати необхідні для роботи документи.  Державний сервіс захищає моряків від отримання підроблених документів, а зведений до мінімуму людський фактор – не дає шансу на схеми, які існували багато років. 

Тож кожний український моряк зможе через портал Дія:

✔️Подати заяву на присвоєння або підтвердження звання/кваліфікації та протягом 5 днів отримати рішення Державної кваліфікаційної комісії моряків. Результат отримати на порталі Дія та на електронну пошту. Після підписання кваліфікаційного документа Адміністрацією судноплавства, електронний образ такого документа з’являється в особистому кабінеті на порталі Дія. Оригінал документа можливо отримати в Адміністрації судноплавства як особисто, так і через представника. У разі відмови у видачі документу — так само через портал Дія моряк подає апеляційну скаргу. 

✔️Записатись на  комʼютерне тестування (CES 6.0) для подальшого отримання документів. 

Для того, щоб скористатися послугами моряку достатньо зареєструватися на порталі Дія diia.gov.ua за допомогою електронного підпису, обрати необхідну послугу та подати заяву. 

Ми до цього йшли разом з командами Мінвідновлення, Адміністрації судноплавства, в співпраці з Мінцифрою за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS». 

Півроку боротьби з тими, хто багато років звик заробляти мільйони на українських моряках. Більше не буде складних та непрозорих процесів подачі, видачі, сторонніх посередників. Все буде максимально прозоро та просто, відповідно до міжнародних вимог та стандартів. 

Тож продовжуємо системно впроваджувати реформу дипломування моряків та приведення галузі у відповідність до міжнародних стандартів.