ЛІТНІЙ ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД

серпень 03

Літній пожежонебезпечний період продовжується, тому є нагальна потреба звернути увагу кожного працівника на правила поведінки для запобігання виникненню надзвичайної ситуації на території Одеського порту.

Саме у цей період реєструється спалах кількості пожеж у зв’язку зі спекою, сухою погодою.

За даними ДСНС України упродовж 2020 року в населених пунктах та на об’єктах суб’єктів господарювання зафіксовано 101 тис. 279 пожеж. Внаслідок пожеж загинуло 1 тис. 728 людей, у тому числі 46 дітей, та 1 тис. 452 людини отримали травми, з них 107 дітей. 

Матеріальні втрати від пожеж становили близько 12 млрд 607 млн грн, у тому числі прямі збитки становили близько 2 млрд 632 млн грн (+ 18,3 %), побічні – 9 млрд 975 млн грн (+ 18,7 %).

Основними причинами виникнення пожеж були: необережне поводження з вогнем – 74 тис. 204 випадки (+ 5,8 %); порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок – 10 тис. 839 випадків (- 2,4 %); підпали – 3 тис. 746 випадків (+ 26,4 %); порушення технологій виробництва та правил експлуатації транспортних засобів – 2 тис. 519 випадків (+ 3,7 %); несправність виробничого обладнання, порушення технологічного процесу виробництва – 177 випадків (+ 5,4 %).

Саме людина – причина переважної кількості випадків, які стосуються виникненню загоряння, а значить, в першу чергу, всім необхідно знати та дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки.

З цього приводу відділом з мобілізаційної роботи та цивільного захисту було підготовлено ряд рекомендацій з метою запобігання виникненню пожежі на території ДП «Одеський порт»:

•  своєчасно очищати територію від горючих відходів, сміття, опалого листя, сухої трави;

•  необхідно обирати безпечні способи господарювання;

•  пам’ятати, що випалювання сухої рослинності заборонено, оскільки завжди пов’язане з ризиками перекидання вогню на розташовані поруч будівлі, лінії електропередач, лісові насадження, а продукти горіння небезпечні для людського здоров’я та довкілля;

• не залишати на відкритій території балони з газом, а також ємності з легкозаймистими або горючими рідинами;

• тримати в справному стані електричні мережі, електричні та газові прилади, печі та бути обережними при їх експлуатації;

• не залишати без нагляду включеними в мережу  електрочайники, та іншими електронагрівальні прилади;


Бережіть себе і пам'ятайте, що тільки суворе дотримання і виконання правил пожежної безпеки може запобігти біді!