Планові навчання з ліквідації хімічних забруднень в акваторії Одеського порту.

вересень 23

У вівторок, 21 вересня, на території Одеського порту були проведені навчання з ліквідації хімічних забруднень портової інфраструктури за участю формувань цивільного захисту, органів управління та сил реагування місцевих та територіальних органів виконавчої влади.

Для проведення навчань долучилась ланка морської  розвідки портового флоту підприємства на базі морського буксиру «Новатор», група хімічної розвідки аварійно–рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України в Одеській області та загін відомчої пожежної охорони ОФ ДП «АМПУ».

Вадим Касіяненко, начальник відділу з мобілізаційної роботи та цивільного захисту, який став ініціатором навчальних дій, прокоментував: «Дані заняття проводяться з метою відпрацювання злагоджених дії по ліквідації хімічного забруднення, яке може статися в акваторії та території Одеського морського порту, як при можливих аваріях на ПРАТ «Портовий холодильник» так і при стоянці, чи навантажені суден в акваторії порту.

Під час навчання створювались умови, які максимально наближені до реальності, відпрацьовувались дії по ліквідації надзвичайної ситуації з мінімальним ризиком ураження портової інфраструктури та працюючого населення.

За легендою навчань – від невідомої особи диспетчеру портофлоту надійшов дзвінок з інформацією, що на судні, яке знаходиться на рейді під час ремонтних робіт стався викид в атмосферу невідомої хімічної речовини, хмара якої рухається в напрямку причалів № 27-28 на яких базуються судна

ДП «Одеський порт». За командою диспетчера, з метою встановлення виду хімічної речовини та факторів небезпеки неї, в зону руху хмари направлено ланку морської розвідки на базі м/б «Новатор», котра встановила, що речовина схожа на Аміак.

Оскільки швидкість вітру на момент навчань складала 12 м/с і враження портової інфраструктури можливе вже на протязі 45-55хв, на допомогу  викликано групу хімічної розвідки АРЗ СП ГУ ДСНС в Одеській області.

Прибувши до можливої зони враження, група хімічної розвідки за допомогою новітніх приладів «Каліон» та «Драгер»  підтвердила факт забруднення Аміаком.

З метою дегазації хмари Аміаку на всіх суднах портового флоту, що знаходились в зоні враження зокрема: «м/б «Могучий», м/б «Кентавр» та м/б «Сфінкс» були запущені водяні завіси та подані на причальну лінію пожежні стволи з розпиленим струменем.

Для дегазації хмари з боку причальної лінії також залучено загін відомчої пожежної охорони ОФ ДП «АМПУ»».

Основна мета навчань досягнута, відпрацьовано злагоджені дії по сталому зв’язку та обміну інформацією всіх рівнів сил та засобів, відпрацьовано основні заходи по ліквідації хімічного забруднення, види та способи дегазації хімічних речовин, збереження портової інфраструктури та працюючого населення.»


Прес-служба ДП «Одеський порт»