Професійне свято - День працівників освіти

жовтень 01

На ДП «Одеський порт» функціонує об’єкт невиробничої діяльності, який надає широкий спектр освітніх послуг.

Напередодні цього свята ми взяли інтерв'ю у заступниці начальника навчального центру ДП «Одеський порт» Хуссейн Юнонії Мохамедівнїй.

- За якими напрямками проходить підготовка курсантів?

По-перше, хочу зазначити, що навчальний центр – це державний заклад з багаторічною історією та досвідченими викладачами надає широкий спектр освітніх послуг. Саме в нашому центрі проводиться: - сертифікаційна підготовка та підвищення кваліфікації курсантів та плавскладу; - підготовка за напрямком «Forklift driver», - курси англійської мови для моряків, - навчання на виробництві працівників портової галузі (докер-механізатор, кранівник, стропальник, маляр та ін.)

В даний момент курсанти проходять навчання за 2 напрямками: охорона судна для всіх моряків і підготовка та інструктаж з питань безпеки. Після успішного освоєння матеріалу, відпрацювання практичних занять, вони отримають 2 сертифікати, які потрібні їм для проходження першої плавальної практики.

- Кількість курсантів на даний час?

За інформацією, на сьогодні  у нас навчається 90 курсантів. Ми ділимо їх на групи з 18 чоловік і проводимо навчання за відповідними напрямками.

- Чи забезпечуєте Ви працевлаштування після проходження освітньої програми?

За морським спеціальностями, на жаль, ми не можемо допомогти з працевлаштуванням. Але ми даємо якісні знання, в тому числі з англійської мови для того, щоб наші слухачі могли пройти співбесіду в кращих крюїнгових агенціях нашого міста.

У найближчій перспективі ми плануємо укласти партнерські відносини з крюїнговими агенствами, стивідорними компаніями в Одеському регіоні, що дасть можливість забезпечити подальшим працевлаштуванням найкращих курсантів.

- Чи проходять підвищення кваліфікації працівники самого навчального центру? Якщо так, з яким інтервалом?

Наші викладачі проходять підвищення кваліфікації раз в 5 років. Ми старанно працюємо над тим, щоб викладачами в нашому навчальному центрі були діючі особи командного складу суден для того, щоб слухачі отримували актуальну інформацію про те, які сьогодні на судах висувають вимоги щодо охорони, безпеки, медицини, а не тільки класичні методи навчання.

- На останок, хочу, щоб Ви звернулися до наших читачів і розповіли, чим відрізняється навчальний державного підприємства «Одеський морський торговельний порт» від інших центрів, представлених на цьому ринку послуг?

Наша головна відмінність - ми навчальний центр, який є частиною державного підприємства. Ми вчимо слухачів згідно діючих вимог національних і міжнародних нормативних документів. Так як ми є підрозділом порту, ми можемо організувати практичну підготовку на буксирах портофлоту, на інших виробничих структурних підрозділах, таких як Несамохідна майстерня ПСМ-650 та Судноверф «Україна».. Такими потужностями й можливостями сьогодні не володіє жоден навчальний центр на території нашої країни.

Прес-служба ДП «Одеський порт»