У 2020 році ДП «Одеський порт»  зобов'язано вести бухгалтерський облік за міжнародними стандартами

лютий 04

Перехід на фінансову звітність за МСФЗ - це веління часу. В Євросоюзі з 2005 р. МСФЗ стали обов’язковими для всіх держав-членів, при проходженні процедури лістингу на фондових біржах. Інакше кажучи, МСФЗ – це міжнародна мова бізнесу.

Починаючи з 2020 року ДП «Одеський порт» зобов’язано вести бухгалтерській облік за міжнародними  стандартами фінансової звітності (МСФЗ).

Фінансова звітність МСФЗ в Україні спочатку була вимогою для підприємств, які складали звітність для своїх іноземних інвесторів. Ситуація поступово змінювалась, згідно Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», починаючи з 2012 р, а з 2018 р. до МСФЗ-обов’язаних додали підприємства, що мають суспільний інтерес – це у т.ч. державні підприємства.  Одеський порт заявив 01.01.2018 р. – як дату переходу на МСФЗ, що згідно МСФЗ №1 означає, що перша звітність за міжнародними стандартами повинна бути складена за 2019 р. Вказана підготовка фінансової звітності за МСФЗ може бути здійсненна, як шляхом ведення бухгалтерського обліку за МСФЗ, так і шляхом здійснення трансформації, тобто, перетворення фінансової звітності підприємства, у звітність, що чітко та беззастережно відповідатиме МСФЗ.

Як прокоментував в.о. директора підприємства Олексій Мясковський: «На жаль, так і не було впроваджено, закуплене раніше (попереднім керівництвом) програмне забезпечення для облікової системи ERP, яке повинно було спростити перехід до міжнародної звітності. Зараз, щоб виконати Закон, нам потрібно трансформувати фінансову звітність за 2019 р. за міжнародними стандартами. Ця процедура достатньо складна та трудомістка, крім того, має визначені законодавством України граничні строки опублікування фінансової звітності разом з висновком незалежного аудитора (до 01 червня 2020 року). З огляду на сказане, ми як і більшість державних підприємств, будемо звертатися за допомогою до аудиторських фірм, одним із напрямків діяльності яких є професійне надання послуг з трансформації облікових даних та представлення господарських операцій згідно вимог МСФЗ».

Довідка:

МСФЗ - Міжнародні стандарти фінансової звітності, представляють собою спеціальний пакет документів. Він встановлює норми формування фінансової звітності, яка буде потрібна зовнішнім користувачам при реалізації будь-якого економічного рішення, що стосується підприємства.

Прес-служба ДП “Одеський порт”