Успіх юристів ДП «Одеський порт» над ТОВ “МСП Ніка-Тера”. Підприємству відшкодовані збитки.

січень 24

На сьогоднішній день, сума відшкодованих збитків та судовий збір перераховані ДП “Одеський порт” в повному обсязі.

Суть справи: у 2007 р. ТОВ  «Морський спеціалізований порт Ніка-Тера» (Миколаїв), орендував у ДП «Одеський порт» серед іншого майна  мобільний кран LIEBHERR LHM-150, про що було укладено відповідній договір. Протягом семи років приватне підприємство успішно експлуатувало техніку. Сторони претензій між собою не мали, доки в у лютому 2015 р. у машинному відділенні крану не сталась пожежа внаслідок якої були знищені окремі вузли і агрегати. Комісія за участю спеціалістів технічного нагляду ДП «Одеський порт» встановила факт грубого порушення ТОВ «МСП Ніка-Тера»  інструкцій по експлуатації крану та його технічного обслуговування. Про це було складено офіційний Акт. 

Все зрозуміло - якщо ти взяв чуже майно і втратив його, то повинен відшкодувати збитки. 

Керівництво «Ніка-Тери», нажаль, не погодилось з цим принципом, внаслідок чого ДП “Одеський порт” змушено було звернутись до суду.

У вересні 2015 р., ДП «Одеський порт» звернувся до господарського суду Миколаївської області із позовом про стягнення 8 520 000,00 грн. збитків «у зв'язку з неналежним виконанням умов договору оренди державного рухомого майна». Яким було прийнято рішення відмовити Одеському порту в задоволенні позову до ТОВ «МСП Ніка-Тера». 

Розпочалась довга судова тяганина, яка продовжувалась більш ніж 4 роки.

Грудень 2015 р. Постановою Одеського апеляційного господарського суду у даній справі,  вказане вище рішення залишено без змін.

Лютий 2016 р. Постановою Вищого господарського суду України від 17.02.2016 р.  рішення  господарського суду Миколаївської області від 10.09.2015 р. та постанову Одеського апеляційного господарського суду від 19.11.2015 р. у даній справі було скасовано, справу направлено на новий розгляд до господарського суду Миколаївської області. 

За час розгляду справи у суді касаційної інстанції ДП «Одеський порт» отримав страхове відшкодування від ПрАТ «Страхова компанія «Саламандра-Україна»  у сумі 1 158 099, 57 грн.

А тому в подальшому справа розглядалась по новому з урахуванням цієї суми.

Травень 2019 р. Рішенням Господарського суду Миколаївської області позов було  задоволено частково, стягнуто з ТОВ  «МСП Ніка-Тера» на користь  ДП «Одеський порт» 7 339 100, 43 грн. матеріальних збитків.

Але це була не остаточна перемога.

Лише 17 грудня 2019 р. нарешті у цій справі була поставлена крапка. Постановою Верховного суду у складі Касаційного господарського суду, касаційну скаргу «Ніка-Тери»  було залишено  без задоволення, рішення Господарського суду Миколаївської області від 28.05.2019 р. та Постанову південно-західного апеляційного господарського суду від 07.10.2019 р. залишено без змін. 

ПредставникомОдеського порту по даній справі виступав в.о. начальника юридичної служби Олексій Сидоров, завдяки професійній позиції якого, суд взяв до уваги аргументи державного підприємства.

Як прокоментував в.о. директора ДП «Одеський порт» Олексій Мясковський:  “Завдяки високому рівню професіоналізму юристів та технічних спеціалістів підприємства, а також ефективній взаємодії з Корабельним ВДВС м. Миколаїв ГТУЮ у Миколаївській області, станом на сьогоднішній день, рішення Господарського суду Миколаївської області виконано повністю, сума відшкодованих  збитків  та судовий збір перераховані ДП «Одеський порт» в повному обсязі. Отримана сума зовсім не зайва для виправлення економічного становища підприємства”.


Довідка:

Юридичною службою підприємства у період, коли був забезпечений успіх позову до ТОВ «СМП Ніка-Тери», керував Олексій Мясковський, який з 22 жовтня 2019 р. в.о. директора ДП «Одеський порт.


Прес-служба ДП “Одеський порт”