Застереження!!!  (щодо заходів безпеки при користуванні електропобутовими  приладами)

листопад 19

Зниження температурних показників спонукає працівників активніше використовувати засоби опалення для обігріву, електричне обладнання та устаткування. При цьому, в осінні-зимній період збільшується статистика займань, що часто спричинено нехтуванням людей правилами пожежної безпеки. Наслідки такого недбальства призводять не лише до значних матеріальних збитків, але й, що найголовніше, — до травмування та загибелі людей.

Поширеною причиною пожеж є порушення правил користування електричними приладами. Аналіз таких пожеж показує, що вони відбуваються в основному з двох причин:

- порушення правил пожежної безпеки під час користування електропобутовими приладами;

- прихованої несправності цих приладів.

Крім того, пожежі можуть виникати і від несправної електропроводки або неправильної експлуатації електромережі. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку включити декілька побутових приладів водночас. Виникає перевантаження, проводи можуть нагрітися, а ізоляція - спалахнути.

Електромережа миттю нагріваються до такої температури, що металічні жили плавляться, спостерігається інтенсивне виділення іскор і великої кількості тепла. Якщо в місці короткого замикання виявляться горючі матеріали і конструкції, вони миттю займаються. Тому необхідно стежити за справністю ізоляції проводів, не допускати кріплення їх цвяхами, які можуть порушити ізоляцію.

Дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки:

перш ніж вмикати електроприлад, перевірте чи в належному стані його нагрівальна частина, чи не ушкоджений дріт та розетка;

не користуйтеся електронагрівальними приладами поблизу предметів, виготовлених з легкозаймистих, плавких та горючих речовин, неподалік від газових печей та балонів;

не користуйтеся для обігрівання помешкань непридатними для цього електронагрівальними приладами - електроплитками, потужними промисловими тенами;

не нагрівайте прилади до небезпечно високих температур;

не залишайте їх без нагляду;

не ремонтуйте та не перебудовуйте самостійно обігрівальне обладнання, якщо не маєте належної освіти та обладнання;

не вмикайте вологими руками та не торкайтеся оголених електропровідних частин;

Відділ з мобілізаційної роботи та цивільного захисту звертається до працівників порту з проханням дотримуватися вимог правил користування електричними приладами та опаленням. Адже від дотримання елементарних правил залежить безпека вашого життя!